ЦІКАВИНКИ БІБЛІОТЕКИ!


Чарівний світ книги

/Files/images/dpa_4_klasi/2-В біб.1.jpg/Files/images/dpa_4_klasi/2-В біб.2.jpg “Читання – найкраще навчання” –стверджують учні 2-В класу (класний керівник Юлія Панасюк) і закликають усіх до цього корисного заняття. Спільно із працівниками міської дитячої бібліотеки вони провели чудовий захід, метою якого було залучити дітей до відвідування бібліотеки та користування її послугами. Діти продемонстрували свої вміння виразно декламувати вірші, ерудовані школярі швидко відгадували тематичні загадки та ребуси. Учні захопливо знайомилися із дитячою літературою: різноманітними журналами та новинками публікації. Майбутні гімназисти запрошують разом подружись із книгою та поринути в дивовижну подорож її сторінками.


Всеукраїнський тиждень дитячого читання

/Files/photogallery/1775/6-А в бібліот. (8).JPG 21 березня в міській бібліотеці для дітей розпочався Всеукраїнській тиждень дитячого читання літературним святом «Ми читаємо завзято, а читання нам — це свято». На свято завітали учні 6-А класу гімназії (класний керівник Інна Коханюк). Ведуча заходу Валентина Ярмолюк познайомила дітей з історією виникнення свята, добрими його традиціями, з основними етапами створення книги, розповіла про її роль в житті людини, та провела цікаві вікторини «Літературні мандрівники» та «Чи знаєш ти казки?».
Кілька фотографій з міської бібліотеки.


Подорож у світ професій

/Files/images/світ професій 8-Б кл..jpg Сьогодні у нас – захоплива подорож у світ професій. Мине кілька років, і кожен із вас повинен буде вибрати свій шлях у величезному дорослому світі. Це означає, насамперед, вибір професій. Існує величезна кількість професій і спеціальностей. Чим більше професій вам знайомо, тим ширша можливість вибору, а отже, - і більше шансів знайти і вивчити ту професію, у якій саме досягнете успіху, зможете виявити свою особистість. І тому сьогодні ми з вами відправляємося в подорож у світ професій.

Але спочатку давайте з’ясуємо, що означає слово «професія».
Слайд-презентація захоплюючого заходу.

Семінар шкільних бібліотекарів

Першочерговими завданнями кожної шкільної бібліотеки є створення, розвиток і використання телекомунікаційних комп’ютерних мереж, які забезпечують надання інформаційних послуг; взаємозв’язок з іншими бібліотеками різних систем і відомств; формування і розвиток інформаційної інфраструктури бібліотеки; формування інформаційної культури користувачів бібліотеки. Кожна шкільна бібліотека пране бути центром інформаційно-освітнього простору школи. Виконання цієї місії передбачає поетапне створення інформаційного простору школи: автоматизацію бібліотечних процесів, що передбачає застосування і розвиток комп’ютерно-програмного забезпечення в бібліотечних технологіях і бібліотечній практиці; використання ІКТ для підвищення ефективності бібліотечної і педагогічної діяльності шкільного бібліотекаря.

30 жовтня відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів на тему «Шкільна бібліотека як інформаційний центр навчально-виховного процесу».

Шкільна бібліотека, як і інші типи бібліотек трансформується, модифікується, модернізується, реорганізовується. Бібліотека—інформаційний та соціокультурний центр школи. Інформаційна культура сучасної людини—це усвідомлення своїх потреб, знання загальнодоступних джерел інформації, уміння користуватися цими джерелами.


Семінар бібліотекарів та бебі-шоу
Нещодавно на базі міської бібліотеки для дітей відбувся семінар бібліотекарів структурних підрозділів ЦБС та бібліотекарів шкільних бібліотек під назвою «Підвищення читацької активності в контексті Концепції державної цільової програми підтримки читання».
Учасники семінару прослухали різноформатні виступи «Публічна бібліотека і користувач», «Читання як стратегічно важлива компетентність для сучасної молодої людини», «Книга у вихованні духовних цінностей молодших школярів», «Місце читання у структурі вільного часу дітей», «Роль і місце художньої книги у структурі читання молодого користувача». Усі, хто бажав із присутніх, брали участь у професійному перехресті «Комфортність обслуговування читачів». Та, мабуть, без перебільшень, родзинкою семінару був масовий захід «Бебі-шоу «Звірята лікують книгу», підготовлений Ларисою Криловою за допомогою учнів молодших класів Нововолинської гімназії. На початку бібліотекар розповіла дітям про значення книги в житті людини. А Аня Цісар, учениця 5-А класу, виразно продекламувала поезію, присвячену книзі. Згодом прийшли на свято почесні гості Королева Книга (Настя Іванцова, 3-А клас), її помічник Пілот (Денис Томащук, 3-А клас). Разом із Ларисою Криловою та учнями 3-А класу (класний керівник Стефа Редько) «помандрували» по чарівних островах, на яких діти розгадували загадки, розв’язували різноманітні логічні завдання, розпізнавали героїв із улюблених казок. Пізніше присутні побачили сценку «Звірята лікують книжку», герої якої разом із лікарем Айболитом блискавично впоралися із своїм завданням: миттєво врятували порвану книгу, полікували її (Юні артисти: Наталія Дума, Настя Лагуняк, Наталія Боднар – 4-Б клас, Таня Попович, Аня Цісар, Максим Павловський – 5-А клас, Іван Гайденчук, 4-А клас, ЗОШ №7). Усі присутні отримали масу задоволення від перегляду дитячої гри. Щиро вдячні усім, хто допомагав у підготовці такого цікавого заходу, бо отримали усі насолоду й бажання не тільки читати книги, а й бережно ставитися до них.
Переглянути світлини ТУТ...

Шевченкова свіча століттями горить…

Під такою поетичною назвою у Нововолинській гімназії відбулася презентація книжкової виставки, яка була приурочена 200-літтю з дня народження українського генія. В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Світло Шевченкової свічки стало для українців життєдайним духовним джерелом, з якого наш народ черпає глибоку мудрість, наснагу, віру в краще майбуття. Ця книжкова виставка була представлена старшокласникам – учням 8-9 класів. Кожен розділ її – мав свою конкретну назву. Наприклад,1-й – «Тарасова доля – то правда жива», - у ньому лаконічно розповідалося про дитинство Тараса Григоровича, викуп його із кріпацтва. 2-й – «І виріс він, і кобзу взяв, і струн її торкнувсь рукою – і пісня дивна полилась,сповита вічною тугою» - згадали про ті поезії Кобзаря, які було покладено на музику і ким саме. 3-й розділ «Моя душа живе на полоні» - висвітлив ще один із талантів Шевченка – дар малювання. Цікавим є той факт, що поетична спадщина генія налічує понад 240 творів, а мистецька – понад 1000 робіт. За життя він зажив славу видатного портретиста, виконав великі серії пейзажів, архітектурних замальовок. 4-й розділ «Любові пам'ять незабутня» - присвячений жінкам Кобзаря. Одна із найболючіших граней його життя – кохання. Любив не одну жінку, проте з жодною йому не судилося пов’язати свою долю. Ось їхні імена: Оксана Коваленко, Ганна Закревська, Варвара Рєпніна, Агата Ускова, Катерина Піунова, Марія Максимович, Ликера Полусмак. Спроби віднайти сімейне щастя виявилися для Шевченка невдалими. 5-й розділ «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете в пам’яті людській» - ознайомив із тими письменниками, поетами, які присвятили свої художні твори образу Кобзаря. Тут же згадали про пам’ятники Шевченку в різних містах не тільки України. Наприклад, у Москві, Мінську, Ташкенті, Варшаві, Празі, Вашингтоні, Оттаві, Пекіні. Останній 6-й розділ «Шевченко і Волинь» - розповідає нам про те, що, можливо, Кобзар і тут бував. Є перекази старожилів, що саме на Ковельщині, у селах Вербці та Секуні, поет реставрував кілька старовинних ікон у місцевих церквах. Ще одну надвівтарну ікону Божої Матері, яка була в давній каплиці села Туричани колишнього Володимирського повіту намалював Тарас Шевченко. Величезну роботу зробила наш бібліотекар – Зоя Парчук. Це вона підготувала цікавий матеріал про Кобзаря, підібрала слайди до кожного розділу. Гімназисти не тільки слухали її розповіді, а й насолоджувалися піснями («Тече вода з-під явора», «Ой маю, маю я оченята»). А в кінці презентації на учнів чекала вікторина, присвячена життєвому і творчому шляху Тараса Шевченка. Нікого не полишило байдужим живе й палке слово великого генія. Скільки б часу не минуло, нові покоління будуть по новому прочитувати його твори й осмислювати його біографію. І будуть створювати нові пам’ятники як данина шани Великому Українцю.

Конкурс на краще декламування віршів про зиму

Нещодавно у Нововолинській гімназії відбувся конкурс на краще декламування віршів про зиму серед учнів молодшої ланки, а саме - 1- та 2-класників. Розпочала цікаве свято Зоя Парчук, бібліотекар навчального закладу, розповіддю про зиму, народні прикмети цієї прекрасної пори року. Увійшли у актову залу три зимових місяці – грудень, січень, лютий - котрі розповіли, чому так називається кожен місяць, які вірування пов’язані з спогляданням погоди, які свята чекали люди і що вони означали для наших пращурів. Потім завітала під музику білосніжна цариця – Зима. А вона принесла присутнім у залі загадки, які дітки із радістю розгадували, вигукуючи свої варіанти відповідей. Потім Зима запропонувала послухати найкращих декламаторів – першокласників, які вперше спробували свої сили на сцені і показали, що вони теж чогось уже навчилися у стінах рідної школи. Кожен клас представляли троє учнів, які й виразно читали поезії різних письменників. Але переможців визначило компетентне журі тільки трьох. 1-ше місце посів Герман Бусько (1-Б клас, учитель Валентина Лейбик), 2-ге –Анастасія Тарасюк (1-А клас, учитель Світлана Махонько), 3-тє – Денис Ковалюк (1-В клас, учитель Світлана Селедець). Другокласники змагалися окремо, але теж мали місця: 1 – Анастасія Романчук (2-А клас, учитель Марія Крощук), 2 – Оксана Касьян (2-В клас, учитель Оксана Власюк), 3- Дарія Шимончук (2-Б клас, учитель Віта Тарасюк).
Хоча свято було недовгим, але діткам сподобалося, бо кожен побачив і почув цікаві розповіді про зиму, згадали загадки й прислів’я, показали свої уміння. Тож щиро дякуємо за цікавий захід бібліотекарю Зої Парчук, яка вміло організувала гімназистів.

світлини конкурсу переглянути ТУТ...

Кiлькiсть переглядiв: 166

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.