ЦІКАВИНКИ БІБЛІОТЕКИ!


Вишиванка це - національна святиня, символ єднання українського народу, матусин оберіг, що символізує і несе в собі духовність,
високу мудрість традицій багатьох поколінь, породжує патріотизм в серці кожного із нас.
Тож нехай сьогодні вона різними барвами майорить по цілому світу.
День вишиванки 2020
З Днем вишиванки, Україно!

МАМИНЕ свято/Files/images/bbloteka/День мами..jpg

День Матері – свято любові та поваги, ніжності і весни. Щороку його відзначають у другу неділю травня, адже цей місяць називають місяцем Пречистої Діви Марії. Кожен із нас у цей день схиляє голову у шані перед єдиною у світі найріднішою і найдорожчою. Учні Нововолинського ліцею №8 також долучились до свята, щоб сказати слова великої любові для своїх матусь.
Запрошуємо до перегляду –

День Матері


Чорнобильська катастрофа назавжди закарбувалась в пам'яті кожного із нас.
Це трагедія,біль, втрата і безліч запитань, які залишились без відповіді до нині.

Чорнобильська катастрофа


Міжнародний день рідної мови 2020

null


Міжнародний день дарування книг
Акція «Подаруй бібліотеці книгу» стартувала у шкільній бібліотеці Нововолинського ліцею №8. Щиро вдячні Драган Вікторії, Смаль Софії, Магдюку Карену, Сараповій Марії, Михальчуку Яремі, Криловій Анні, Максимів Дарині, Дацюк Юлії, Рудець Артуру, Гринюку Владиславу, учням 6-А класу за подаровані книги.
/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (1).jpg/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (2).jpg/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (3).jpg
«Воістину щедрий той, хто дає з того, що належить йому самому» - Луцій Анней Сенека

/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (4).jpg/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (6).jpg/Files/images/bbloteka/дарунок - книга (5).jpg


Бібліотека Нововолинського ліцею №8 "Читання вголос"/Files/images/bbloteka/Інваліди люди.jpg "Вони серед нас" - під такою назвою у бібліотеці ліцею №8 за участю учнів 3-А класу (вчитель Світлана Хахула) відбулась година спілкування, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю. Учні переглянули відео про дітей з особливими потребами, поділились інформацією у кого є такі друзі, ознайомились з книжковою викладкою літератури "Вони такі, як ми, лише несуть в душі надію", намалювали малюнки пластиліном для своїх товаришів з обмеженими можливостями.

Іде світом Миколай

/Files/images/bbloteka/урок до Дня св.Мик..jpg Урок духовності під назвою «Іде світом Миколай», відбувся у бібліотеці Нововолинського ліцею №8 за участю учнів 2-Б та 2-В класів (учителі Марина Поплавська та Юлія Станько). На початку, діти звернулись з молитвою до Святого Миколая, переглянули відео про історію та походження свята, мультфільм про його добрі справи, співали пісні та ділились враженнями про отримані подарунки. Було дуже весело і цікаво!

Приємно, що книга не втрачає свою цінність серед підростаючого покоління.
Вона є і буде джерелом натхнення, мудрості і знань.
Бібліотека Нововолинського ліцею №8 "Крокуємо по життю з КНИГОЮ"


/Files/images/bbloteka/Чар.світ дитинства 2.jpg /Files/images/bbloteka/Чар.світ дитинства.jpg Урок спілкування присвячений Всесвітньому дню дитини, "Дитинства світ, чарівний світ", було проведено бібліотекарем ліцею №8, за участю учнів 1-Бкласу (вчитель Стефа Редько). Під час якого діти розмовляли про щасливе дитинство, слухали дитячі пісеньки, переглядали мультфільми, малювали малюнки.


/Files/images/bbloteka/правоа година.jpg Правова година "Права людини: знати, щоб захищати" відбулась у бібліотеці Нововолинського ліцею №8, за участю учнів 6-В класу (класний керівник Світлана Кулик) та шкільним психологом Яною Романюк. Присутні переглянули відео про свої права та обов'язки, пограли у правову гру та подискутували.

Поетичні читання до Дня Української писемності та мови
«Із глибини віків нам сяє мудре слово»
Нововолинський ліцей №8 БІБЛІОТЕКА "Із глибини віків - наша мова"

/Files/images/bbloteka/Казкова країна.jpg Шкільна бібліотека Нововолинського ліцею №8 стала осередком творчості, де діти не тільки читають, а й власноруч творять красу. Приємно дивитись на сповнені захоплення очі, адже сучасна бібліотека - це не тільки книги, а мистецтво, творчість, креатив. Урок творчості "Казкова країна", за участю учнів 3-В класу (вчитель Світлана Махонько). Під час якого говорили про казки, слухали музику і освоювали нову техніку малювання.


BOOKautumn

/Files/images/bbloteka/Фото.Біб.Крос.jpg Щоб залучити дітей до читання та навчити їх орієнтуватися у книжковому просторі, самостійно відшукати потрібну книгу та отримати інформацію, бібліотекарем Нововолинського ліцею №8, за участю учнів 5-Б класу (класний керівник Наталія Житнецька) було проведено бібліотечний фотокрос «BOOKautumn», що в перекладі означає книжкова осінь. Завданням якого було за шість хвилини відшукати якомога більше книг та творів заданих авторів, а також зробити незвичайне фото з книгою. Було весело, цікаво і корисно!

Перший раз в бібліотеку

/Files/images/bbloteka/1-А в біб (4).jpg/Files/images/bbloteka/1-А в біб (5).jpg "Від А до Я – читання щодня" – під такою назвою відбулась екскурсія до шкільної бібліотеки самих наймолодших школяриків – учнів 1-А класу (вчитель Валентина Остапюк). Діти у формі гри дізнались, що таке бібліотека, правила користування нею, переглянули мультики та поспівали пісеньки. Було дуже весело, цікаво та корисно!

/Files/images/bbloteka/1-А в біб (1).jpg/Files/images/bbloteka/1-А в біб (2).jpg/Files/images/bbloteka/1-А в біб (3).jpg


/Files/images/bbloteka/Міжн. День грам (1).jpg/Files/images/bbloteka/Міжн. День грам (2).jpg До Міжнародного дня грамотності, який в Україні відзначали 8 вересня, у бібліотеці Нововолинського ліцею №8, за участю учнів 4-А та 4-Б класу було проведено вікторину "Грамоти вчиться – завжди пригодиться". Діти охоче перевіряли свої знання за допомогою запитань, висловлювали власні думки на тему "Що означає бути грамотною людиною".

/Files/images/bbloteka/Міжн. День грам (3).jpg


Живий плач мертвої зони

/Files/images/bbloteka/Чорнобиль-33 (2).jpg/Files/images/bbloteka/Чорнобиль-33 (1).jpg Годину пам’яті під назвою «Живий плач мертвої зони» напередодні річниці Чорнобильської трагедії проведено у бібліотеці гімназії за участю учнів 4-Б класу (вчитель Стефа Редько). Діти переглянули відео про страшні події 26 квітня 1986 року, дізнались про наслідки катастрофи для суспільства, про вплив радіоактивного забруднення на організм людини, на власні очі побачили безлюдні, покинуті населені пункти, де колись вирувало повноцінне життя. Провели обговорення побаченого і розповіли що вони знають про страшні події того часу, прочитали поезію про Чорнобиль. Для присутніх підготовано викладку літератури «Важкий тягар Чорнобильського неба».

Нововолинська гімназія. Година пам'яті - «Живий плач мертвої зони». /Files/images/bbloteka/Чорнобиль-33 (3).jpg


Творча зустріч з дитячою поетесою

/Files/photogallery/2074/зустріч Любов Відута (8).jpg/Files/photogallery/2074/зустріч Любов Відута (7).jpg 19 березня у актовій залі гімназії було по-весняному затишно і гамірно. Адже сюди на творчу зустріч, організовану працівниками міської бібліотеки для дітей спільно з бібліотекарем гімназії, завітала дитяча українська поетеса, письменниця і прозаїк, уродженка Львова – Любов Відута. Творчий доробок якої налічує понад 30 книжок. Друкується у різних періодичних виданнях. Нагороджена численними відзнаками та преміями. Гімназисти, учні 3-х та 4-х класів, мали змогу поспілкуватись з авторкою, ознайомитись з її творчістю задати питання, переглянути, придбати книги та взяти автограф.

Перегляньте світлини цієї прекрасної зустрічі…

Мудра казка
/Files/photogallery/2068/бібліо 1-А.jpg/Files/photogallery/2068/Мудр.казка 1-А (2).jpg «Із доброти, любові, ласки – народжується мудра казка». Під такою назвою у бібліотеці гімназії було проведено бібліотечний уїк-енд за участю учнів 1-А класу (вчитель Ірина Войтович), на якому діти переглянули відеоролик про добро, мультфільм про дружбу, прослухали інтерв’ю своїх однолітків та весело подискутували між собою.
Перегляньте ці чудові світлини…

флешмоб «Україна в нас єдина»
22 січня, у День Соборності України, в бібліотеці гімназії було проведено флешмоб під назвою «Україна в нас єдина», за участю учнів 3-А класу (вчитель Оксана Власюк). Мета заходу – прищепити любов до України, відчути серцем, що ми нація – єдина і неподільна.

/Files/images/bbloteka/Д.Соб.-19 р (1).jpg/Files/images/bbloteka/Д.Соб.-19 р (2).jpg Нововолинська гімназія. Бібліотечний флешмоб Дня Соборності


30 листопада їй виповнилося б - 55, /Files/photogallery/2061/памяті Костюк С. 1.jpg
але зла і підступна хвороба забрала у неї життя

/Files/photogallery/2061/памяті Костюк С. 3.jpg «Між словом і вічністю» - під такою назвою у бібліотеці відбулася година пам'яті нашої землячки, поетеси, педагога, журналіста, Члена Національної спілки письменників України, Світлани Степанівни Костюк. На котру були запрошені учні 10 класу (вчитель Євгенія Захарчук). Із вступним словом виступила бібліотекар гімназії. Ведучі Дарина Ільєнкова та Тетяна Попович, ознайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом поетеси, її здобутками та нагородами, уподобанням та мріями. Саме Анастасія Баранюк та Микола Пікарук, декламували вірші. Старшокласники прослухали пісню на слова авторки та музику Наталії Гіль, а також переглянули відео, де Світлана Степанівна читає власну поезію. Бібліотекарем була підготована викладка літератури «Приречена світитись і світити».
Кілька важливих світлин ТУТ…

Перший раз до бібліотеки

/Files/photogallery/2058/1-й раз в біб. 2.jpg Найпершим другом і порадником у кожного з нас є книга. Вона вчить нас мудрості, доброти, розширює кругозір, змушує задуматись. І тоді кожному, хочеться відкрити її, зазирнути у потаємний світ, щоб відчути щось особливе. З самого дитинства ми повинні берегти, шанувати і поважати її. Саме з такою метою шкільну бібліотеку відвідали наймолодші її школярі – першокласники, для яких було проведено екскурсію по бібліотеці./Files/photogallery/2058/1-й раз в біб (5).jpg

Діти 1-А, 1-Б та 1-В класів дізнались що таке бібліотека, які книги знаходяться у ній, познайомилися із книжковими виставками, правилами користування та як поводити себе у бібліотеці. У кінці екскурсії з учнями 1-А класу (вчитель Ірина Войтович), було проведено мистецьку годину «Зроби закладку власноруч», на котрій присутні працювали над оформленням кожен своєї закладки в улюблену книгу. Яскраво засвітилися оченята першачків, адже вони стали читачами нашої бібліотеки!..
Як це було, погляньте сюди…

Місячник шкільної бібліотеки у гімназії

/Files/photogallery/2052/100 Сухомл. (17).jpg Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги./Files/photogallery/2052/100 Сухомл. (19).jpg Це – багатогранна особистість. Ми знаємо його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника.

Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Герої Сухомлинського – павучок та мурашка на землі, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, берізка, калюжа, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі. Здавалося б все таке рідне і до болю знайоме, але іноді ми у своїй повсякденності не помічаємо цих речей, не приділяємо достатньо уваги близьким людям. Тонкий же спостерігач, Василь Олександрович зупиняє увагу дитини на повсякденних, майже непомітних явищах і подіях. Він впевнений, що коли не сформувати самостійності мислення, не виховати любові до бабусі й дідуся, до матері й батька, до рідної природи, речей, що оточують дитину, – то яка мова може йти про любов до Батьківщини, патріотизм і громадянськість.

Цьогоріч місячник шкільних бібліотек під назвою «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», який тривав з 1 по 31 жовтня, присвячений 100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського. У гімназії було проведено ряд масових заходів приуречених цій даті.

«Василь Сухомлинський: Людина. Педагог. Творець» - під такою назвою проведено інформаційну годину з учнями 4-Б класу (вчитель Стефанія Редько). Протягом якої присутні переглянули документальний фільм про життєвий і творчий шлях великого письменника і педагога, ознайомилися із 11 мудрими порадами, які автор радить нам виконувати, відповідали на питання вікторини. Ознайомилися із викладкою літератури «Серце віддаю дітям».

Мультфеєрія «Казкові світи Василя Сухомлинського», проведена з учнями 2-А класу (вчитель Віта Тарасюк), зібрала всіх на перегляд мультфільмів за творами письменника. Переглянувши які, діти почали дискутувати: що добре, а що погано, висловлювали власні думки, відкривали для себе світ справжньої дружби і добра, світ мудрості і хороших вчинків.

Під час бібліографічного огляду «Серце віддаю дітям», який було проведено бібліотекарем з учнями 4-А класу (вчитель Валентина Остапюк), діти почерпнули для себе безліч цікавих фактів про Василя Сухомлинського, його творчість. Дізнались, про те, як потрібно ставитись до батьків. Переглянули відео ролик, на котрому побачили живого автора у спілкуванні із дітьми, почули його голос, а також ознайомилися із слайд-презентацією книг написаних автором на різних мовах світу. З захопленням висловлювали власні думки, ділилися враженнями від побаченого. В кінці уроку зробили висновок, що Василь Сухомлинський, дійсно неординарна і цікава особистість, про яку хочеться знати все більше і більше.

На тематичній дискусії «Сучасна бібліотека. Яка вона?», учні 5-В класу (класний керівник Світлана Кулик), дискутували між собою. Кожен висловлював власну думку якою повинна бути сучасна бібліотека, які додаткові послуги потрібно надавати бібліотеці для читачів, а які ні. Що потрібно змінити, які книги придбати у книжковий фонд. Присутні переглянули відео про сучасні бібліотеки світу, а також виконали тест – опитування «Сучасна бібліотека очима читачів».

Творче завдання «Допиши оповідання власноруч», за творами Василя Сухомлинського, було проведено з учнями 4-Б (вчитель Стефанія Редько) та 5-А класів (класний керівник Юлія Матіюк). Їм було зачитано початок твору автора, а кінцівку кожен на власний розсуд повинен придумати сам. Скільки дітей – стільки й думок. Саме завдяки такому завданню ми побачили творче мислення, грамотність, уяву та увагу юних творців. Кожен справився із завданням по особливому, доклавши багато зусиль, енергії та вміння. Кращі роботи були відзначені та зачитані.

«Я намалюю світ своїми кольорами», під такою назвою у бібліотеці гімназії відбулась мистецька година з учнями 6-А класу (класний керівник Тетяна Малєва). На початку котрої присутні коротенько прослухали інформацію про невідомі факти із життя та творчості Василя Сухомлинського. Бібліотекарем було зачитано твір автора «Шматочок літа», прослухавши котрий, учні намалювали ілюстрацію. Всі малюнки були різні, з творчим підходом, яскраві, насичені гамою кольорів. Кращі роботи залишились у бібліотеці, прикрашати виставку творчості юних умільців.

З учнями 3-А класу (вчитель Оксана Власюк), проведено виставу шкільного театру «Казкова феєрія Василя Сухомлинського». Учні показали акторську майстерність, зігравши сценки за творами видатного педагога. Поринули у світ творчості, навчилися любити, поважати, творити і віддячувати добром.

«Мозаїка творчих ідей» – таку назву має майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва, який було проведено з учнями 4-В класу (вчитель Ольга Тодераш). Під час уроку діти створювали вироби на осінню тематику: малюнок, аплікацію, вироби з листя, шишок, ниток, квітів. Кожен фантазував по своєму, занурюючись у світ прекрасного і чарівного.

Протягом місяця гімназійна бібліотека перетворилась на «школу радості» Василя Сухомлинського. Тут відбулось чимало зустрічей, конкурсів, дискусій, інформаційних годин. І все це відкрило перед нами світ юних талантів, їхні неординарні думки і фантазії. Вкотре ми переконуємось, що наші діти особливі. Вони вміють творчо мислити, сумлінно трудитись, а це означає, що вони – найкращі.

Погляньте на ці світлини…

Для українця вишиванка – це щось дуже особисте, рідне, святе. Вона, як символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія, міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.

Українці та прихильники України у всьому світі відзначають День вишиванки. Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами – у країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.
В цей день, який щороку відзначається в третій четвер травня, усі бажаючі можуть долучитись до свята, вдягнувши вишиванку. День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Саме з того часу вишиванка воскресла із забуття, відкривши перед нами свій барвистий світ.

«Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі».

Саме під такою назвою у нашій шкільній бібліотеці відбулось свято вишиванки організоване бібліотекарем. Учні 1-4 класів підготували виставки вишитих виробів на котрих можна було побачити різнобарвні сервети, рушники, сорочки вишиті хрестиком та бісером, подушки, картини з бісеру та безліч різноманітностей, котрі зачаровували своєю красою. Кожен клас готувався до свята по особливому. Учні 2-А класу (вчитель Оксана Власюк), підготували музичний номер із виконанням пісень про вишиванку. Вихованці 3-Б класу, (вчитель Ольга Тодераш), оформили стіннівку про історію створення та походження вишиванки, оздобивши її різнобарвними узорами. 3-В клас (вчитель Стефанія Редько), розповідали вірші про вишиванку, а Ліза Міськевич під музичний супровід виконала пісню «Мамина сорочка». Літературний флешмоб підготували учні 4-А класу (вчитель Ірина Войтович). У бібліотеці організована книжкова викладка літератури «Нас єднає вишиванка» та підготована бібліотекарем слайд презентація про святкування Дня вишиванки у гімназії.

Нововолинська гімназія. Поетичний флешмоб від 4 А. ВИШИВАНКА

Впродовж дня бібліотека гімназії приймала гостей, які милувались майстерністю вишивок наших мам, бабусь, а то і прабабусь. Розглядаючи ручні роботи на полотні хочеться сказати, що наша культура збереглась до нині. Вона передається із покоління в покоління, як безцінний скарб рідного народу, як цілюще джерело, про котре будуть пам'ятати прийдешні покоління.

І знову перемога!

/Files/images/bbloteka/Кулик Анна читач.jpg Сучасний світ – це світ інформаційних технологій і гаджетів. Світ із якого помаленько витісняється друковане слово, а взамін приходить електронний носій з його перевагами і можливостями. І дуже рідко ми можемо спостерігати сучасне підростаюче покоління з книгою в руках. Переважно якщо вони і читають, то на допомогу їм приходять зовсім не книги, а комп'ютери, телефони, планшети./Files/images/bbloteka/Кулик Анна ІІІ місце.jpg

Але все ж таки серед нас є ті, які люблять і надають перевагу друкованим виданням. Вміють отримувати задоволення від прочитаного, аналізувати, висловлювати власну думку, входити в роль героя і переживати з ним складні миті його життя, робити висновки над прочитаним. Саме з такою метою був організований міський етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання», для учнів сьомих класів, який відбувся у Міській бібліотеці для дітей. Кожен з учасників повинен був представити читацький щоденник, охарактеризувати улюблений твір або книгу, яка не входить до шкільної програми та зачитати цитату із тексту, яка запам'яталась і вразила. Оцінювало конкурсантів журі. Наша учасниця, учениця 7-Б класу Кулик Анна, котра уже вдруге бере участь у конкурсі, гарно підготувала матеріал, стисло, грамотно виступила перед присутніми, за що і отримала третє місце, з котрим ми її і вітаємо.

Читання розвиває увагу, збагачує кругозір, вчить мудрості і доброти. Читайте і подорожуйте світом мудрості і знань!

Поетичний світ Ірини Мартинишин

Що таке поезія?/Files/photogallery/2033/Поет.світ І. Март. (3).jpg
Це – свято. Грає в тобі музикою слів,
Молодечо, радісно, крилато
Викресає іскру з почуттів.
Що таке поезія? Молитва.
Звернення до Бога і людей.
Це – любові невимовне світло,
Що до тебе крізь цю ніч веде.

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Відродження, розквіт всього живого відбувається саме навесні. Весняне сонечко засвітило, все оживає, потік весни пробуджує все навколо. З – під снігу пробиваються перші пагінці зелені… Ранкова роса… Краплини дощу на сонці… Все це викликає в нас захоплення і незвичайні почуття. Так і поезія, пробуджує людину, бо вона це – життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей, це – стимул для написання поетичних творів.

Кожен із нас має свою малу Батьківщину, де колись зробили перші кроки, почули мамину пісню, дідусеву легенду, бабусину казку, відчули тепло неньчиних рук. Нововолинськ… Наша мала батьківщина, де кожна творча особистість, проживаючи тут, хоче залишити після себе якусь частинку найдорожчого скарбу, подарувати його людям./Files/photogallery/2033/Поет.світ І. Март. (6).jpg

На творчу зустріч з учнями 4-А класу (вчитель Ірина Войтович), котру організувала і провела бібліотекар Людмила Паламарчук, завітала наша місцева поетеса, котра живе, працює і творить у рідному місті. Це Ірина Святославівна Мартинишин, автор збірки «Любов, як музика, багатогранна». Її поезія сповнена любов'ю до рідного краю, свого міста, близьких і рідних серцю людей, природи, легка і милозвучна, щира і ніжна. Під час зустрічі автор зачитувала власні поезії, розповіла, що саме надихає її до написання, з якого віку почала писати. Віршів якої тематики найбільше у її доробку. У яких періодичних виданнях друкувалася. Поринула у спогади юних років, пригадала своє безтурботне і щасливе дитинство, не забула і про свій перший вірш. А також Ірина Святославівна мала змогу познайомитись та прослухати поезії юних талантів гімназії, творами яких /Files/photogallery/2033/Поет.світ І. Март. (1).jpg була приємно вражена. Поділилася власним довідом, дала поради та настанови для подальшого написання. В кінці зустрічі поетеса подарувала бібліотеці власну збірку поезій.

Хорошими враженнями та позитивними емоціями закінчилась зустріч. Учні відкрили для себе багато нового і цікавого. Відчули світ краси і величі поетичного слова. Світ сповнений любов'ю до України, до мови, до кожного з нас.
Присутнім була представлена викладка літератури місцевих поетів «Літературні обрії Нововолинська».

Вашій увазі кілька світлин цієї прекрасної зустрічі...


«В країні незвичайних книг»

/Files/images/pedagogi/бібліотека 4-Б.jpg Під такою назвою бібліотекарем гімназії була проведена година цікавих повідомлень для учнів 4-Б класу (вчитель Марина Поплавська). Під час якої учні прослухали інформацію про цінність і значення книги, правила користування нею, а також переглянули відео про найбільші і найменші, найважчі і найлегші, найтовстіші, найдорожчі книги. Особливо вразили: книги-скульптури, книга-годинник, книги-картини, книги з квіткових пелюсток, книги-шедеври зі старих дерев. Цікавою виявилась інформація, що стосується кулінарних книг. Для того, щоб прочитати, їх необхідно запекти, лише після цього на сторінках з'явиться текст./Files/images/pedagogi/бібліотекар Л.В..jpg

Зазвичай приправи ми зберігаємо у різних баночках. Але сьогодні нам представлена книга-приправа, кожний листок якої містить певну кількість спецій. Для того, щоб вони потрапили у страву, необхідно відірвати аркуш і кинути на сковорідку. Під дією температури приправа розчиняється.

Всім було весело і цікаво. Наприкінці заходу діти ознайомилися з самими незвичайними пам'ятниками книзі у різних куточках планети.


Чарівний світ книги

/Files/images/dpa_4_klasi/2-В біб.1.jpg/Files/images/dpa_4_klasi/2-В біб.2.jpg “Читання – найкраще навчання” –стверджують учні 2-В класу (класний керівник Юлія Панасюк) і закликають усіх до цього корисного заняття. Спільно із працівниками міської дитячої бібліотеки вони провели чудовий захід, метою якого було залучити дітей до відвідування бібліотеки та користування її послугами. Діти продемонстрували свої вміння виразно декламувати вірші, ерудовані школярі швидко відгадували тематичні загадки та ребуси. Учні захопливо знайомилися із дитячою літературою: різноманітними журналами та новинками публікації. Майбутні гімназисти запрошують разом подружись із книгою та поринути в дивовижну подорож її сторінками.


Всеукраїнський тиждень дитячого читання

/Files/photogallery/1775/6-А в бібліот. (8).JPG 21 березня в міській бібліотеці для дітей розпочався Всеукраїнській тиждень дитячого читання літературним святом «Ми читаємо завзято, а читання нам — це свято». На свято завітали учні 6-А класу гімназії (класний керівник Інна Коханюк). Ведуча заходу Валентина Ярмолюк познайомила дітей з історією виникнення свята, добрими його традиціями, з основними етапами створення книги, розповіла про її роль в житті людини, та провела цікаві вікторини «Літературні мандрівники» та «Чи знаєш ти казки?».
Кілька фотографій з міської бібліотеки.


Подорож у світ професій

/Files/images/світ професій 8-Б кл..jpg Сьогодні у нас – захоплива подорож у світ професій. Мине кілька років, і кожен із вас повинен буде вибрати свій шлях у величезному дорослому світі. Це означає, насамперед, вибір професій. Існує величезна кількість професій і спеціальностей. Чим більше професій вам знайомо, тим ширша можливість вибору, а отже, - і більше шансів знайти і вивчити ту професію, у якій саме досягнете успіху, зможете виявити свою особистість. І тому сьогодні ми з вами відправляємося в подорож у світ професій.

Але спочатку давайте з’ясуємо, що означає слово «професія».
Слайд-презентація захоплюючого заходу.

Семінар шкільних бібліотекарів

Першочерговими завданнями кожної шкільної бібліотеки є створення, розвиток і використання телекомунікаційних комп’ютерних мереж, які забезпечують надання інформаційних послуг; взаємозв’язок з іншими бібліотеками різних систем і відомств; формування і розвиток інформаційної інфраструктури бібліотеки; формування інформаційної культури користувачів бібліотеки. Кожна шкільна бібліотека пране бути центром інформаційно-освітнього простору школи. Виконання цієї місії передбачає поетапне створення інформаційного простору школи: автоматизацію бібліотечних процесів, що передбачає застосування і розвиток комп’ютерно-програмного забезпечення в бібліотечних технологіях і бібліотечній практиці; використання ІКТ для підвищення ефективності бібліотечної і педагогічної діяльності шкільного бібліотекаря.

30 жовтня відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів на тему «Шкільна бібліотека як інформаційний центр навчально-виховного процесу».

Шкільна бібліотека, як і інші типи бібліотек трансформується, модифікується, модернізується, реорганізовується. Бібліотека—інформаційний та соціокультурний центр школи. Інформаційна культура сучасної людини—це усвідомлення своїх потреб, знання загальнодоступних джерел інформації, уміння користуватися цими джерелами.


Семінар бібліотекарів та бебі-шоу
Нещодавно на базі міської бібліотеки для дітей відбувся семінар бібліотекарів структурних підрозділів ЦБС та бібліотекарів шкільних бібліотек під назвою «Підвищення читацької активності в контексті Концепції державної цільової програми підтримки читання».
Учасники семінару прослухали різноформатні виступи «Публічна бібліотека і користувач», «Читання як стратегічно важлива компетентність для сучасної молодої людини», «Книга у вихованні духовних цінностей молодших школярів», «Місце читання у структурі вільного часу дітей», «Роль і місце художньої книги у структурі читання молодого користувача». Усі, хто бажав із присутніх, брали участь у професійному перехресті «Комфортність обслуговування читачів». Та, мабуть, без перебільшень, родзинкою семінару був масовий захід «Бебі-шоу «Звірята лікують книгу», підготовлений Ларисою Криловою за допомогою учнів молодших класів Нововолинської гімназії. На початку бібліотекар розповіла дітям про значення книги в житті людини. А Аня Цісар, учениця 5-А класу, виразно продекламувала поезію, присвячену книзі. Згодом прийшли на свято почесні гості Королева Книга (Настя Іванцова, 3-А клас), її помічник Пілот (Денис Томащук, 3-А клас). Разом із Ларисою Криловою та учнями 3-А класу (класний керівник Стефа Редько) «помандрували» по чарівних островах, на яких діти розгадували загадки, розв’язували різноманітні логічні завдання, розпізнавали героїв із улюблених казок. Пізніше присутні побачили сценку «Звірята лікують книжку», герої якої разом із лікарем Айболитом блискавично впоралися із своїм завданням: миттєво врятували порвану книгу, полікували її (Юні артисти: Наталія Дума, Настя Лагуняк, Наталія Боднар – 4-Б клас, Таня Попович, Аня Цісар, Максим Павловський – 5-А клас, Іван Гайденчук, 4-А клас, ЗОШ №7). Усі присутні отримали масу задоволення від перегляду дитячої гри. Щиро вдячні усім, хто допомагав у підготовці такого цікавого заходу, бо отримали усі насолоду й бажання не тільки читати книги, а й бережно ставитися до них.
Переглянути світлини ТУТ...

Шевченкова свіча століттями горить…

Під такою поетичною назвою у Нововолинській гімназії відбулася презентація книжкової виставки, яка була приурочена 200-літтю з дня народження українського генія. В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Світло Шевченкової свічки стало для українців життєдайним духовним джерелом, з якого наш народ черпає глибоку мудрість, наснагу, віру в краще майбуття. Ця книжкова виставка була представлена старшокласникам – учням 8-9 класів. Кожен розділ її – мав свою конкретну назву. Наприклад,1-й – «Тарасова доля – то правда жива», - у ньому лаконічно розповідалося про дитинство Тараса Григоровича, викуп його із кріпацтва. 2-й – «І виріс він, і кобзу взяв, і струн її торкнувсь рукою – і пісня дивна полилась,сповита вічною тугою» - згадали про ті поезії Кобзаря, які було покладено на музику і ким саме. 3-й розділ «Моя душа живе на полоні» - висвітлив ще один із талантів Шевченка – дар малювання. Цікавим є той факт, що поетична спадщина генія налічує понад 240 творів, а мистецька – понад 1000 робіт. За життя він зажив славу видатного портретиста, виконав великі серії пейзажів, архітектурних замальовок. 4-й розділ «Любові пам'ять незабутня» - присвячений жінкам Кобзаря. Одна із найболючіших граней його життя – кохання. Любив не одну жінку, проте з жодною йому не судилося пов’язати свою долю. Ось їхні імена: Оксана Коваленко, Ганна Закревська, Варвара Рєпніна, Агата Ускова, Катерина Піунова, Марія Максимович, Ликера Полусмак. Спроби віднайти сімейне щастя виявилися для Шевченка невдалими. 5-й розділ «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете в пам’яті людській» - ознайомив із тими письменниками, поетами, які присвятили свої художні твори образу Кобзаря. Тут же згадали про пам’ятники Шевченку в різних містах не тільки України. Наприклад, у Москві, Мінську, Ташкенті, Варшаві, Празі, Вашингтоні, Оттаві, Пекіні. Останній 6-й розділ «Шевченко і Волинь» - розповідає нам про те, що, можливо, Кобзар і тут бував. Є перекази старожилів, що саме на Ковельщині, у селах Вербці та Секуні, поет реставрував кілька старовинних ікон у місцевих церквах. Ще одну надвівтарну ікону Божої Матері, яка була в давній каплиці села Туричани колишнього Володимирського повіту намалював Тарас Шевченко. Величезну роботу зробила наш бібліотекар – Зоя Парчук. Це вона підготувала цікавий матеріал про Кобзаря, підібрала слайди до кожного розділу. Гімназисти не тільки слухали її розповіді, а й насолоджувалися піснями («Тече вода з-під явора», «Ой маю, маю я оченята»). А в кінці презентації на учнів чекала вікторина, присвячена життєвому і творчому шляху Тараса Шевченка. Нікого не полишило байдужим живе й палке слово великого генія. Скільки б часу не минуло, нові покоління будуть по новому прочитувати його твори й осмислювати його біографію. І будуть створювати нові пам’ятники як данина шани Великому Українцю.

Конкурс на краще декламування віршів про зиму

Нещодавно у Нововолинській гімназії відбувся конкурс на краще декламування віршів про зиму серед учнів молодшої ланки, а саме - 1- та 2-класників. Розпочала цікаве свято Зоя Парчук, бібліотекар навчального закладу, розповіддю про зиму, народні прикмети цієї прекрасної пори року. Увійшли у актову залу три зимових місяці – грудень, січень, лютий - котрі розповіли, чому так називається кожен місяць, які вірування пов’язані з спогляданням погоди, які свята чекали люди і що вони означали для наших пращурів. Потім завітала під музику білосніжна цариця – Зима. А вона принесла присутнім у залі загадки, які дітки із радістю розгадували, вигукуючи свої варіанти відповідей. Потім Зима запропонувала послухати найкращих декламаторів – першокласників, які вперше спробували свої сили на сцені і показали, що вони теж чогось уже навчилися у стінах рідної школи. Кожен клас представляли троє учнів, які й виразно читали поезії різних письменників. Але переможців визначило компетентне журі тільки трьох. 1-ше місце посів Герман Бусько (1-Б клас, учитель Валентина Лейбик), 2-ге –Анастасія Тарасюк (1-А клас, учитель Світлана Махонько), 3-тє – Денис Ковалюк (1-В клас, учитель Світлана Селедець). Другокласники змагалися окремо, але теж мали місця: 1 – Анастасія Романчук (2-А клас, учитель Марія Крощук), 2 – Оксана Касьян (2-В клас, учитель Оксана Власюк), 3- Дарія Шимончук (2-Б клас, учитель Віта Тарасюк).
Хоча свято було недовгим, але діткам сподобалося, бо кожен побачив і почув цікаві розповіді про зиму, згадали загадки й прислів’я, показали свої уміння. Тож щиро дякуємо за цікавий захід бібліотекарю Зої Парчук, яка вміло організувала гімназистів.

світлини конкурсу переглянути ТУТ...

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.