Підписатися на RSS

Методична робота


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ /Files/images/blogi_zastavki/Дист.н-ння нова формула осв..jpg

НАКАЗ № 124 від 31.08.2020 «Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2020/2021 навчальному році».
НАКАЗ № 125 від 31.08.2020 «Про роботу педагогічного колективу ліцею № 8 над методичною проблемою школи у 2020/2021 навчальному році».
НАКАЗ № 126 від 31.08.2020 «Про організацію роботи керівників методичних комісій».
НАКАЗ № 130 від 01.09.2020 «Про організацію наставництва молодих спеціалістів».

Сервіси дистанційного навчання для вчителів

Річний ПЛАН роботи школи на 2019/2020 н.р.
Методична робота організовується відповідно до НАКАЗУ

Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2019-2020 навчальному році

Атестація 2019/2020 навчальний рік
(ознайомитися з основними документами)

"Я роблю це так"

12 лютого у Нововолинському ліцеї №8 прогресивний вчитель початкових класів С. А.Махонько провела пізнавальний майстер-клас на тему "Методи та прийоми розвитку критичного мислення". Світлана Адамівна продемонструвала новітні техніки, цікаві вправи та завдання, які розвивають у дітей важливі життєві вміння: приймати зважені рішення, відстоювати свою позицію, пошук нових шляхів вирішення проблем, креативність, творчість.
Найцікавіші моменти можна переглянути тут...

Педагогічна рада

Важливою ланкою роботи у закладі освіти є забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою. На черговому спільному засіданні педагогічної ради двох творчих колективів ЗДО №4 та Нововолинського ліцею №8 актуальним для обговорення постало питання «Про наступність між дошкільною та початковою освітою у формуванні духовно-моральних цінностей дітей дошкільного та шкільного віку».
переглянути світлини...

Цікаво та важливо –
Про розвиток пізнавальної самостійності та формування ключових компетентностей
(ініціативність та підприємливість) учнів через проблемно-пошукову діяльність

/Files/photogallery/2100/педрад.Розвиток ініціативн (10).jpg 21 грудня педагоги ліцею №8 зустрілися в актовій залі, щоб обговорити проблему «Розвиток ініціативності та підприємницької компетентності учнів під час навчально-виховного процесу». Ця важлива тема неодноразово спливала в планах колективу, адже має за мету: обґрунтування основних аспектів підготовки педагогів до змін у сучасній освіти та пошук шляхів формування ключових компетентностей учнів основної школи./Files/photogallery/2100/педрад.Розвиток ініціативн (28).jpg

У Вступному слові, Світлана Селедець, заступник директора ліцею наголосила, що згідно з рекомендаціями Європейського парламенту та Ради Європи щодо формування таких ключових компетентностей, Концепцією передбачено 10 ключових компетентностей: однією з яких є ініціативність і підприємливість, а найважливіша компетентність педагога ХХІ століття – забезпечити освітнє середовище, яке сприяє благополуччю кожної дитини і формує її багатий духовний світ.
Завантажити, переглянути презентацію до педради.

Переглянути світлини педради…


Педрада в садочку

/Files/photogallery/2066/Педрад.в сад.06.02 (6).jpg 06 лютого відбулося спільне засідання педагогічної ради гімназії та ЗДО №4.

Педагоги обох освітніх закладів обговорили питання/Files/photogallery/2066/Педрад.в сад.06.02 (3).jpg "Про формування екологічної компетентності у школярів" та про впровадження проекту "Дошкільнятам – освіту сталого розвитку", обмінялися досвідом роботи з вищезазначених питань та напрацювали стратегію подальшої співпраці.

У роботі педагогічної ради взяли участь Світлана Грицюк, головний спеціаліст управління освіти, Оксана Макара, директор НЦІО.

Світлини цікавої зустрічі...


ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

/Files/photogallery/2067/пед.чит. Пед.майст.jpg/Files/photogallery/2067/пед.чит. лют.19 (0).jpg За творчим потенціалом професія вчителя стоїть в одному ряду з професією художника, актора, скульптора.
Дійсно, педагоги, як скульптори, ліплять душу людини, формуючи його особу. Як актори, вони постійно перед глядачами, грають роль,
правда, завжди одну й ту ж – самого себе.

Саме про це, 05.02.2019, стверджували вчителі гімназії під час педагогічних читань,
що були приурочені темі:
«Педагогічна майстерність сучасного вчителя».
План

1. Сутність і зміст педагогічної майстерності.
Сергій Яворський,
учитель української мови та літератури
2. Основні риси, функції сучасного вчителя.
Мар’яна Довгайчук,
учитель англійської мови
3. Педагогічна майстерність, її елементи: · гуманістична спрямованість; · професійна компетентність;
Тетяна Ковальчук,
учитель математики
· педагогічні здібності; · педагогічна техніка; · спілкування, пантоміміка, міміка, володіння своїм тілом, зовнішність.
Ірина Туровець,
учитель початкових класів
4. Погляди вчених про педагогічну майстерність вчителя.
Світлана Хахула,
учитель початкових класів
5. Професійна майстерність вчителя сьогодення.
Мар’яна Калмикова, учитель біології

Перегляньте світлини педагогічних читань.


/Files/images/Секційні 11.01.18 р..jpg ГРАФІК

проведення засідань міських методичних об’єднань педагогічних працівників навчальних закладів міста

Місце проведення: гімназія, 11.01.2018р.


29.11.2017 р. Відбулося засідання педагогічної ради «Розвиток ключових компетенцій учнів та їх підготовка до успіху в сучасних умовах життя».
Переглянути світлини педради...

Науково-методична робота в навчальному закладі: компетентісний підхід

/Files/photogallery/2003/сем.ком.п (18).jpg 31 жовтня 2017 р. було проведено семінар-практикум для педагогів гімназії з теми "Науково-методична робота в навчальному закладі: компетентісний підхід". У семінарі взяла участь Турчик І. В., кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти ВІППО.

Світлана Селедець, заступник директора з навчально-виховної роботи,
ознайомила присутніх про особливості методичної роботи в нашій гімназії.

переглянути світлини семінару...

На виконання наказу по гімназії від 06.10.2017 №255 «Про порядок організації і проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад» протягом жовтня було проведено олімпіади з 15 навчальних предметів.
Ознайомитися повністю...

До вашої уваги - План роботи над методичною проблемою Нововолинської гімназії Нововолинської міської ради

«Розвиток ключових компетенцій учнів та їх підготовка до успіху в сучасних умовах життя»


/Files/images/Педрада - сайт.jpg Як сприяти психологічному комфорту під час атестації педагога
Уникнути стресових ситуацій під час атестаційного періоду напевно не вдасться, але зменшити психологічну напругу – можна...
Кожна життєва ситуація є такою, якою ми її сприймаємо.
Цю та інші важливі поради можна знайти на сайті Педрада - портал освітян

До уваги випускникам 2017-го!
Вам, одинадцятикласники!!!

Цього року завчасно опубліковано програми ЗНО- 2017.
Порівнюйте, готуйтесь, вдосконалюйтесь. Нові програми ЗНО .


Без будь-кого наша Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніхто.

Василь Сухомлинський

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя за свободу й незалежність держави, людина не може бути громадянином. Патріотизм охоплює моральне й дієве ставлення до себе, рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.
/Files/images/pedrada_3008/педрада в садочку 1.jpg/Files/images/pedrada_3008/педрада в садочку (4).jpg/Files/images/pedrada_3008/педрада в садочку (3).jpg/Files/images/pedrada_3008/педрада в садочку (5).jpg

У ДНЗ № 4 відбулося засідання педагогічної ради, на якому вихователі дошкільного закладу та вчителі початкових класів Нововолинської гімназії ділилися досвідом щодо втілення в життя етнізації – природного входження дітей у духовний світ свого народу як елементу загальнолюдської культури, позбавленого національної обмеженості та егоїзму, виховання інтернаціональних почуттів, поваги до інших націй.
Вихователі дитячого навчального закладу представили цікаві творчі роботи, виготовлені спільно з батьками та їх дітьми, на тему «Україна – сім’я – родина», адже шлях до виховання любові до Батьківщини формується за логікою «від близького до далекого» – від шанування батьків, домівки, садка, вулиці, міста до поваги до рідної країни.
Перш, ніж дитина навчиться співчувати бідам і проблемам держави, перед вихователями та вчителями стоїть завдання навчити малюків співпереживанню взагалі як людському почуттю.Захоплення просторами України, її красою, природними багатствами виникає тоді, коли дитина вжевмієбачити красу безпосередньо навколо себе. Щоб людина навчилася трудитися на благо Батьківщини, необхідно навчити її добросовісно виконувати трудові доручення, прищеплювати любов до праці. Захоплюючі подорожі містом, екскурсії до музеїв, пам’яток культури, на підприємства, походи в природу не залишать дітей байдужими.

Учителі початкових класів гімназії розповіли про формування вшколярів моральних і духовних якостей, почуття патріотизму. Їх вихованці – активні учасники благодійних акцій «Напиши лист солдату», «Подаруй книгу дитині зі Сходу на українській мові», ярмарку. Школярі виготовили маскувальні сітки для бійців АТО. Неабияке значення для виховання свідомого громадянина, за словами педагогів, є прищеплення шанобливого ставлення до героїв війни, ветеранів, до пам’яті тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну, поваги до воїнів-захисників кордонів України.

У народі кажуть: «Добрий приклад – кращий за сто слів». Утілюючи цей мудрий педагогічний прийом у життя, учителі організовують зустрічі з відомими людьми, фахівціями, чиї справи гідні наслідування й популяризації.


"Інноваційна педагогічна діяльність як особливий вид творчої діяльності педагога". Педчитання 28.01.2016 р.

Під час проведення заходу висвітлено питання:

1. Інновації в освіті. Критерії педагогічних інновацій. Переглянути доповідь та презентацію Селедець С.В.

2. Формування готовності педагогів до інноваційної професійної діяльності. Переглянути презентацію Остапюк В.І.

3. Передовий педагогічний досвід як джерело інноваційної діяльності. Переглянути презентацію Комісарчук В.В.

4. Бар'єри у професійній діяльності педагога та шляхи їх подолання. Переглянути презентацію Кантор І.М.

5. Як навчити учня вчитися шляхом впровадження інноваційної діяльності. Переглянути презентацію Войтович І.Г.

Шановні колеги, нещодавно опубліковані матеріали обласної науково-практичної конференції "Підвищення ефективності та якості уроку: проблеми, пошуки, перспективи" в рамках роботи наукового експерименту "Технологія моделювання сучасного уроку в закладах нового типу", який втілюється в нашій гімназії.
Запрошуємо ознайомитись з творчими, педагогічними надбаннями вчителів закладу:

Світлана Селедець СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ МОДЕЛЮВАННЯ УРОКУ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ.

Світлана Кулик ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ УРОКУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ЗАСОБУ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ.

Євгенія Захарчук ЩО ТАКЕ УРОК?

Валентина ОстапюкРОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УРОКІВ.


Міністерством освіти України підготовлено новий наказ

Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів

Шановні колеги, радимо опрацювати Інформацію щодо використання інноваційних форм та методів роботи в ході викладання предмета «Основи здоров’я». Даний посібник розрахований на педагогічних працівників, які викладають предмет «Основи здоров’я».
посібник «Форми і методи роботи з дітьми в ході вирішення завдань навчання основам безпеки»

«Підвищення ефективності та якості уроку: проблеми, пошуки, перспективи»

6-го листопада в м. Луцьку відбулась обласна науково-практична конференція
«Підвищення ефективності та якості уроку: проблеми, пошуки, перспективи» -сайт ВІППО, розділ НОВИНИ.
В роботі конференції взяли активну участь педагоги Нововолинської гімназії зокрема:

Сучасні технології моделювання уроку для підвищення його ефективності.
Світлана Селедець, вчитель початкових класів, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Урок у системі особистісно-зорієнтованого навчання.
Євгенія Захарчук, учитель української мови та літератури.
Використання інтерактивних технологій на різних етапах уроку англійської мови як засобу підвищення ефективності навчального процесу.
Світлана Кулик, учитель англійської та німецької мови.
Розвиток пізнавальної активності як засіб підвищення ефективності уроків.
Валентина Остапюк, учитель початкових класів.
За підсумками роботи науково-практичної конференції буде підготовлений методичний збірник для використання в роботі педагогами області.


Значення атестації величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність учителя до поповнення свого досвіду. Це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності.
31 березня у гімназії відбулося чергове засідання атестаційної комісії І рівня. Усі педагоги, які атестуються, мали змогу ще раз довести, що гідні високого звання «Учитель», розкрити свою професійну ерудицію та секрети професійного успіху.
Тому і рішення атестаційної комісії було відповідним...

9-го квітня відбулося засідання атестаційної комісії управління освіти, яка безапеляційно підтвердила рішення атестаційної комісії гімназії. Щиро вітаємо вас, колеги, та бажаємо творчих успіхів на святій і нелегкій учительській ниві, талановитих і вдячних учнів, справжніх продовжувачів нелегкої педагогічної справи.


ЗНО - ТЕСТИ ОНЛАЙН
Шановні майбутні випускники 2014 року та попередніх років, у вас є унікальна можливість пройти підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання онлайн. завдяки Інтернет платформі нашого сайту http://schoolchampion.in.ua/ - розділ ДОДАТКОВО - ЗНО онлайн.
Перейшовши до сайту http://zno.sch.in.ua у Вас є можливість онлайн ознайомлення з процедурою проходження зовнішнього незалежного тестування ( ЗНО ) та перевірки знань в онлайн форматі.
На сайті http://zno.sch.in.ua представлені онлайн тести для підготовки до ЗНО з наступних дисциплін:
  • біологія/Files/images/logo_zno.gif
  • географія
  • історія України
  • математика
  • українська мова та література
  • фізика
  • хімія
  • всесвітня історія
  • англійська мова тощо
Бажаємо Вам успіхів!

Семінар-практикум
«Мультимедійні презентації на уроках у початковій школі»

/Files/photogallery/967/сем.поч.шк (11).JPG/Files/photogallery/967/сем.поч.шк (14).JPG8-го квітня наша гімназія з радістю запросила вчителів початкових класів міста для зустрічі на семінарі-практикумі щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі. Гості побували на відкритих уроках колег: Світлани Махонько, 1-А клас, українська мова «Поділ слова на склади», Віти Тарасюк, 2-Б клас, літературне читання «Ігор Калинець. «Про що розповіла нагідка», ознайомилися з новинами педагогічної майстерні від Лариси Сєчки, методиста міського методичного кабінету, почули важливу доповідьзаступника директора гімназії Світлани Селедець (переглянути презентацію) та обмінялись досвідом у приємній атмосфері дружнього спілкування.
Як це буломожна побачити ТУТ…

Міський семінар учителів правознавства

/Files/photogallery/947/правознавці (1).JPG/Files/photogallery/947/правознавці (24).JPG
19 березня на базі нашої гімназії відбувся семінар-практикум «Методичні рекомендації до проведення інтерактивного уроку з правознавства у сучасній школі» за участю Оксани Муляр, доцента кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, кандидата педагогічних наук.

/Files/photogallery/947/правознавці (21).JPGУчителі правознавства з усіх шкіл міста ознайомилися з презентацією Людмили Шиян (директор) «Інноваційні методи навчання на уроках у гімназії», відвідали відритий урок в 9-Б класі «Правова відповідальність неповнолітніх у трудових відносинах» (учитель Іщук Є.І.) та потрапили в «Педагогічну майстерню» де обмінялись думками, досвідом, щодо різноманітних проблем учительського сьогодення.
Як усе це було – дивіться ТУТ…

Семінар-практикум "Сучасні підходи до атестації педагогічних працівників"

Вівторок 18-го березня запам'ятається вчителям гімназії надзвичайно цікавою та корисною зустріччю з Галиною Лук’янчук старшим викладачем кафедри управлінської діяльності ВІППО. Так це саме була зустріч, обмін думками, враженнями від почутого, щодо останніх нововведень в процес атестації педагогів. Галина Ярославівна проінформувала наших колег про останні зміни в положенні про атестацію, коротким оглядом-порівнянням пройшлась по важливих пунктах подібного процесу в Німеччині та повернувшись до українських реалій відмітила певні спроби-потуги МОНу відійти від «совкового» підходу. З подачі пані Галини, ми ще раз перечитали критерії встановлення відповідної категорії педагогічним працівникам та почули яскраву, жваву та місцями гумористичну критику цим критеріям. На закінчення нам було запропоновано нову модель підходу до атестації, модель критеріїв, що на думку Г.Я. Лук’янчук повинно значно спростити, полегшити процес атестації, неминучий для кожного вчителя що 5 років. Світлини семінару ТУТ...

30-го серпня в актовій залі гімназії відбулося спільне засідання педагогічної ради та батьків - членів ради гімназії та піклувальної ради.

/Files/images/pedrada_3008/100_0922.JPGНа педагогічній раді виступила директор гімназії Шиян Л.В., яка проаналізувала результати здачі учнями ЗНО та вступу випускників у вищі навчальні заклади, підготовку гімназії до нового 2013-2014 навчального року.
Повний виклад виступу переглянути ТУТ, виступ підкріплений слайд-презентацією…
Заступники директора з навчально-виховної роботи Носонова М.Є. та Селедець С.В., підготували/Files/images/pedrada_3008/100_0923.JPG інформацію про підсумки навчально-виховного процесу за 2012-2013 навчальний рік, зокрема зупинилися на досягненнях учнів, результатах державної підсумкової атестації в 4, 9, 11 класах. Виступ Носонової М.Є. переглянути можна ТУТ,
виступ Селедець С.В. – переглянути ТУТ… Слайд-презентація Селедець С.В. ТУТ...
/Files/images/pedrada_3008/100_0924.JPGЗаступник директора з навчально-методичної роботи Сахацька Л.Р. проаналізувала стан методичної роботи з учителями та роботу з обдарованими дітьми за 2012-2013 навчальний рік. Повний виклад виступу переглянути ТУТ…
Заступник директора з виховної роботи Гапонюк С.М. підвела підсумки виховної роботи за минулий навчальний рік. Виступ Гапонюк С.М. переглянути можна ТУТ, Слайд-презентація Гапонюк С.М.

Пропонуємо разом з відвідувачами сайту створити
ПЕДАГОГІЧНИЙ СЛОВНИК


На нараді педагогів гімназії було розглянуто Типове положення про атестацію педагогічних працівників

(із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р. № 1473 та змінами,
затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. № 1135)

А також розглянуто та схвалено склад атестаційної комісії

Склад атестаційної комісії – 2013/2014 н.р.
Шиян Л.В. - директор гімназії – голова атестаційної комісії;
Сахацька Л.Р. - заступник директора з навчально-методичної роботи - заступник голови атестаційної комісії;
Коханюк І.А. - учитель інформатики – секретар атестаційної комісії.
Члени комісії :
Насонова М.Є. - заступник директора з навчально-виховної роботи;
Селедець С.В. - заступник директора з навчально-виховної роботи;
Гапонюк С.М. - заступник директора з виховної роботи;
Комісарчук В.В. - учитель світової літератури, голова профспілкового комітету;
Махонько С.А. - учитель початкових класів, завідувач кафедрою вчителів початкових класів;
Захарчук Є.К. - учитель української мови і літератури, завідувач кафедрою вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін;
Савчук Л.М. - методист міського методичного кабінету;
Гаврилюк О.А. - завідувач ДНЗ № 8.

У 2013/2014 навчальному році атестуються:

Степанюк М.І., учитель української мови та літератури;
Гапонюк С.М., учитель української мови та літератури;
Лейбик В.В., учитель початкових класів;
Остапюк В.І., учитель початкових класів;
Насонова М.Є., учитель початкових класів.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.